Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Jan Tack – honorowy członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Autor: Patryk Dąbrowski |Data: 16.09.2021
 
 
Jan Tack jest obecnie jednym z czołowych badaczy klinicznych i najważniejszych w dziedzinie motoryki przewodu pokarmowego oraz zdobywcą wielu nagród za badania z tego zakresu. Belgijski naukowiec jest byłym prezesem European Society of Esophagology in International Society for Diseases of the Esophagus.
Prof. Jan Tack jest kierownikiem Oddziału Gastroenterologii i Hepatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven oraz profesorem chorób wewnętrznych na Uniwersytecie w Leuven, który ukończył z wyróżnieniem w 1987 roku ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Jego zainteresowania badawcze koncentrują się głównie na dziedzinie neurogastroenterologii, obejmując zagadnienia związane z patofizjologią oraz leczeniem zaburzeń czynnościowych i motorycznych przewodu pokarmowego (w tym GERD, FD, gastropareza, przewlekłe zaparcia, zespół jelita drażliwego), fizjologią i farmakologią jelitowego układu nerwowego, hormonami przewodu pokarmowego i kontrolą apetytu z mechanizmami regulującymi łaknienie.

Profesor jest także redaktorem „Neurogastroenterology and Motility” i redaktorem pomocniczym „Digestion”. Pełni lub pełnił funkcję członka rady redakcyjnej „Gastroenterology”, „American Journal of Gastroenterology”, „Alimentary Pharmacology and Therapeutics”, „Journal of Internal Medicine”, „Bailliere's Clinical Gastroenterology” i „The Japanese Journal of Gastroenterology”.

Profesor Tack będzie gościem XIX Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, odbywającego się od 23 do 25 września, podczas którego zaprezentuje wykład „How I Diagnose and Treat My Patients with Dyspepsia”.

Mamy zaszczyt poinformować również, że w czwartek 23 września podczas uroczystego otwarcia kongresu, o godzinie 11.30, otrzyma on dyplom poświadczający honorowe członkostwo w Polskim Towarzystwie Gastroenterologii.

Sprawdź program szczegółowy wydarzenia

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


Informacje o opłatach i rejestracja

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe