Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Tendon Achilles Lengthening (TAL) in Cerebral Palsy – webinar

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 15.10.2021
 
 
W następstwie niektórych chorób neurologiczno-mięśniowych, mutacji genetycznych, innych wad wrodzonych może wystąpić stopa końska, polegająca na utrwalonym zgięciu podeszwowym stopy oraz przywiedzeniu przodostopia. Deformacja stopy może pojawić się również u pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym. Zapraszamy na międzynarodowe spotkanie online, poświęcone chirurgicznym metodom korekcji tej wady.
Jest kilka metod leczenia stopy końskiej, jedną z nich jest metoda Ponsetiego, w której modeluje się kształt stopy przy pomocy gipsu. Gdy nie można zastosować tego sposobu, pozostaje leczenie operacyjne.

Operacje polegające na korekcji stopy końskiej obejmują całe spektrum technik chirurgicznych. Ważne jest przy tym, aby pamiętać o głównych wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania poszczególnych technik i wiedzieć, jak uniknąć ewentualnych pułapek podczas wykonywania zabiegu operacyjnego.

Najtrudniejsze przypadki oraz ich rozwiązania zostaną przedstawione podczas webinaru, który odbędzie się 8 listopada 2021, w formule online. Udział jest bezpłatny.

Uczestnicy spotkania będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z jednoczesnymi operacjami transmitowanymi online z wielu sal operacyjnych w Europie, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Operacje będą prezentowane w tym samym czasie i komentowane jednocześnie przez grupę ekspertów z dziedziny neuroortopedii, obecnych w jednym studiu.

W Komitecie Naukowym wydarzenia znajdują się prof. Marek Jóźwiak, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także prof. Elisabet Rodby Bousquet z Uniwersytetu Lund (Szwecja), dr Michael Wade Shrader z Nemours Children's Hospital w USA oraz dr Bartosz Musielak, z kliniki prof. Jóźwiaka.

Głównym celem spotkania jest nauczenie podstawowych technik chirurgicznych stosowanych w leczeniu problemów ortopedycznych u chorych z mózgowym porażeniem dziecięcym, jak również przedstawienie małoinwazyjnych wersji operacji stosowanych w korekcji stóp.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.