Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

West Aesthetic Show. II Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – unikalne techniki zabiegowe

Redaktor: Patryk Dąbrowski |Data: 11.05.2022
 
 
Pandemia i lockdown ograniczyły w znacznej mierze funkcjonowanie naszych praktyk, na szczęście nie spowodowały przerwy w rozwoju naukowym medycyny estetycznej. Upowszechnienie się technik telekomunikacyjnych umożliwiło dostęp do bardzo ciekawych szkoleń, które odbywały się online.
Zakończono rejestracje nowych, bardzo innowacyjnych produktów medycznych. Ciekawe, jak szybko upowszechnią się w gabinetach lekarskich? Na rynek wprowadzono nowe technologie sprzętowe i procedury zabiegowe. Szybki rozwój i popularność medycyny regeneracyjnej, technologii pozyskiwania preparatów z tkanek własnych pacjenta spowodowały, że zabiegi tego typu stają się najczęściej wykonywanymi w gabinetach medycyny estetycznej...

Dlatego też postanowiono zmienić formułę konferencji i skupić się na tym, co nowe i najciekawsze. Zaprezentowanych i omówionych zostanie około 20 najnowszych i najciekawszych procedur zabiegowych, które pojawiły się w ostatnich dwóch latach. Zabiegi te zostaną pokazane przez najlepszych szkoleniowców z kraju i zagranicy. Kongres jest poświęcony tylko lekarzom – jedynie w tym środowisku można przedstawiać te techniki oraz dyskutować o ich wadach i zaletach. W trakcie prezentacji podkreślone będą punkty w praktyce, w których medycyna estetyczna jest medycyną, a nie kosmetologią estetyczną. Opracowanie odpowiednich standardów, m.in. diagnostyki laboratoryjnej, kryteriów kwalifikacyjnych pacjentów oraz odpowiedniej opieki pozabiegowej, dobrze się temu celowi przysłuży.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby zaangażować się w pracę w nowym Towarzystwie Lekarskim, zaproponujemy w nim udział. 10 czerwca 2022 r. (dzień poprzedzający kongres) odbędzie się pierwszy założycielski zjazd nowego Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Wszystkie osoby pragnące stać się jego członkami serdecznie zapraszamy!

Uczestnicy poprzedniego kongresu znają już obiekt w Boszkowie, jego kameralną i wakacyjną atmosferę. Hotel Sułkowski to miejsce, do którego wracamy z prawdziwą przyjemnością.

STRONA WYDARZENIA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.