Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Higienistka też zaszczepi przeciw COVID-19?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.12.2020
 
 
Szczepić przeciwko COVID-19 będą mogli lekarze, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, ale także higienistki szkolne mające kwalifikacje do wykonywania szczepień – wynika z projektu rozporządzenia ministra zdrowia. Ile ich jest w Polsce? Informacja zapisana w ocenie skutków regulacji zaskakuje.
Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji – czytamy w nim, że „wprowadzenie sposobności szczepienia przeciwko COVID-19 przez osoby wskazane w projekcie rozporządzenia ma zwiększyć możliwości przeprowadzenia szczepień z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pacjenta”.

O ilu higienistkach mowach?

Tego nie wiadomo, bo w ocenie skutków regulacji w miejscu, gdzie podaje się liczbę pracowników medycznych, zapisano: „Higienistki szkolne – brak danych”.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe