Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce

Źródło: MZ,PAP
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 30.07.2020
 
 
W środę (29 lipca) potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich dobowa liczba od początku epidemii – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też kolejnych 15 osób. MZ zapewnia, że analizuje sytuację i apeluje o noszenie maseczek.
W Polsce 29 lipca padł rekordowy jednodniowy bilans - 615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poprzedni z 8 czerwca wynosił 599 przypadków.

Według MZ potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych 15 chorych na COVID-19. Są to osoby w wieku od 59 do 91 lat. Zmarli w szpitalach m.in. w Raciborzu, Grajewie, Radomiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach iw w Nowym Sączu. Według Ministerstwa Zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące. Łączna liczba zakażonych koronawirusem osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

– Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej. Oczywiście zostały wprowadzone pewne poluzowania w obostrzeniach, gdzie nie mamy dużo przypadków, mówimy tu o stadionach czy innych miejscach sportowych. Musimy jednak pamiętać, że obowiązek noszenia masek nadal obowiązuje – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując rekordowy bilans zachorowań w Polsce.

Pytany, czy będzie reakcja resortu na ostatni wzrost przypadków koronawirusa w Polsce, odpowiedział, że sytuacja na bieżąco jest analizowana i trudno cokolwiek wykluczyć.

Przeczytaj także: „Ministerstwo Zdrowia przygotowuje strategię na wypadek drugiej fali epidemii”, „Nie będzie powrotu do lockdown”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe