Specjalizacje, Kategorie, Działy

Waldemar Kraska: Polscy pacjenci z COVID-19 będą leczeni osoczem ozdrowieńców

Udostępnij:
- Podawanie chorym na COVID-19 osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców daje dobre efekty, co pokazują doświadczenia krajów, gdzie ta metoda jest stosowana. Dlatego spróbujemy ją wprowadzić w Polsce – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
- To terapia, która polega na podawaniu osobom chorym osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały zakażenie koronawirusem. W wielu krajach daje dobre efekty. My także próbujemy tę metodę wprowadzać. Na pewno będzie przybywało osób, są zdrowe i posiadają przeciwciała – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na COVID-19 rozpoczął się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Placówka zapowiadała, że pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze tuż po Świętach Wielkanocnych.

Przeczytaj także: „Osocze ozdrowieńców w walce z ciężkim przebiegiem COVID-19 – nowe inicjatywy w USA”,„Prof. Piotr Ponikowski: Chlorochina może być pierwszym zarejestrowanym lekiem na COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.