Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

„Prywatni” na zakupach

Źródło: LUX MED, Puls Biznesu
Autor: Krystian Lurka |Data: 04.12.2019
 
 
Tagi: Lux med
Należący do brytyjskiej Bupy LUX MED, który pod względem przychodów jest największą grupą na polskim rynku prywatnej opieki zdrowotnej, kupił warszawską klinikę Optimum zajmującą się schorzeniami głowy i szyi. Na rynku aktywni byli też inni duzi gracze z sektora prywatnej ochrony zdrowia, między innymi Medicover i PZU Zdrowie.
- Optimum specjalizuje się w laryngologii, w klinice wykonywane są między innymi zabiegi chirurgiczne związane z górnymi drogami oddechowymi oraz narządami głowy i szyi. Oferta przejętej placówki obejmuje także medycynę estetyczną - poinformował „Puls Biznesu”.

LUX MED w 2018 r. kupił przychodnie Swissmedu, gabinety stomatologiczne Prima-Dent i centrum medyczne Ultramedic, a w 2019 r. kupił szpital okulistyczny Mavit, spółkę stomatologiczną Silver Dental Clinic oraz prowadzącą centra zdrowia psychicznego GabClinic.

Wartości transakcji nie ujawniono.

Kupuje nie tylko LUX MED.

Największą transakcję 2019 r. zrealizował Medicover, który jest rynkowym numerem dwa na prywatnym rynku ochrony zdrowia. W lutym 2019 r. ogłosił kupno za około 305 mln zł spółki Neomedic, operatora trzech szpitali ginekologiczno-położniczych w Krakowie i Nowym Sączu. Sprzedającym był fundusz Innova. - Medicover inwestował także spółki stomatologiczne oraz wszedł w rynek kart benefitowych dla pracowników, przejmując spółkę OK System - przypomniał „Puls Biznesu”.

PZU Zdrowie na początku 2019 r. kupiło 32 placówki medyczne od duńskiej grupy Falck, a na początku listopada ogłosiło przejęcie sieci 35 pracowni diagnostycznych Tomma.

Przeczytaj także: „2,8 miliony podpisanych polis zdrowotnych”, „LUX MED przejmie dwa szpitale i ośrodek diagnostyczny” i „LUX MED najczęściej w prasie (i nie tylko)”.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe