Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agonia sosnowieckiego instytutu, komornik na kontach
Źródło: Gazeta Wyborcza
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 15.04.2019
 
 
Ministerstwo Zdrowia chce, aby kontrakt Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć, który działa w Instytucie Medycyny Pracy w Sosnowcu, przejął Szpital św. Barbary. Problem w tym, że instytut jest zadłużony, a jego konta w NFZ zajęli komornicy.
- Cesja kontraktu byłaby ucieczką przed wierzycielami i sąd mógłby ją uznać za bezskuteczną – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Jak opisuje gazeta, śląski NFZ przyznał, że konta IMP w funduszu są zajęte przez komorników. Oznacza to, że instytut dostaje tylko część pieniędzy potrzebną na pensje pracowników medycznych.

Likwidacja instytutu jest coraz bardziej prawdopodobna ze względu na fatalną sytuację finansową. Były kłopoty z wypłacaniem pensji na czas, wypowiedzenia dostali liczni pracownicy naukowi, a bez nich instytut nie może funkcjonować jako placówka naukowo-badawcza.

Z planami likwidacji instytutu nie zgadzają się jego pracownicy. Przywołują też argument, że spośród kilkunastu podległych resortowi instytutów przytłaczaja większość przynosi straty i ma długi. Wskazują przy tym, w placówce nie przeprowadzono żadnych badań medycznych.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe