Wyślij
Udostępnij:
 
 

Andrzej Duda: Czekam na polskiego Nobla

Źródło: KL, Prezydent.pl, Telewizja Republika
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 05.10.2016
 
 
Prezydent wziął udział w inauguracji nowego roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. - Ja jako prezydent Rzeczypospolitej czekam na polskiego Nobla. Przełamujcie bariery, także w nauce światowej, nawet kiedy swoje poglądy głoszą najwięksi Koryfeusze - zwrócił się do studentów i wezwał studentów do odwagi i otwartości na debatę.
- Nie bójcie się dyskusji, tego, że powiecie coś, co jest sprzeczne z zastanymi poglądami. W nauce jedna rzecz jest najistotniejsza, nawet kilka. Po pierwsze debata, uczciwa i rzetelna, mieszcząca się w zasadach etyki, oparta na argumentach, faktach, wynikach badań, wolna od kwestii pozamerytorycznych, ideologii, tam gdzie ona nie jest potrzebna, a przede wszystkim od osobistych uprzedzeń - przemawiał Duda, o czym informuje "Telewizja Republika".

Prezydent zwrócił się także do kadry akademickiej, żeby patrzyła z wyrozumiałością na poczynania studentów, wspierała ich oraz stwarzała dogodne warunki do prowadzenia polemiki.

- Rozwój nauki polega na polemice, na debacie, przełamywaniu tego co zastane, sięganiu tam, gdzie nikt nie sięgnął. Na to trzeba młodym pozwolić, mało - trzeba ich mobilizować - żeby tak działali - apelował prezydent.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe