Jakub Szymczuk/KPRM

Andrzej Duda o Funduszu Medycznym

Udostępnij:
Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym. – Fundusz w wysokości 4 mld zł rocznie ma służyć między innymi leczeniu dzieci z chorobami onkologicznym – zapowiedział prezydent na lotnisku w Balicach przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. „Menedżera Zdrowia” udostępnia dokument.
– Dokument przewiduje utworzenie Funduszu Medycznego, który ma być nadzorowany przez ministra zdrowia. Będzie opiewać na kwotę 4 mld zł rocznie, przy czym w 2020 r. – ponieważ już sześć miesięcy minęło – będzie mieć 2 mld zł - poinformował prezydent Duda.

Zgodnie z projektem Fundusz Medyczny ma być podzielony na trzy segmenty – świadczenia na leczenie chorób rzadkich, działania profilaktyczne i wydatki infrastrukturalne.

Prezydent zapowiedział, że z Funduszu Medycznego będą finansowane:
– świadczenia opieki zdrowotnej udzielane dzieciom do ukończenia 18 roku życia, w szczególności chorującym na nowotwory i choroby rzadkie,
– świadczenia opieki zdrowotnej udzielane świadczeniobiorcom poza granicami kraju,
– zakup nowoczesnych leków i technologii lekowych,
– programy zdrowotne oraz programy profilaktyki zdrowotnej,
– budowa oraz modernizacja infrastruktury strategicznych podmiotów ochrony zdrowia (m.in. szpitali onkologicznych, pediatrycznych czy pulmonologicznych) oraz uczelni medycznych,
– modernizacja szpitali,
– zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

– Pieniądze z Funduszu Medycznego przyczynią się do poprawy zdrowia i jakości życia Polaków poprzez poprawę profilaktyki, wczesnego wykrywania, diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów i chorób rzadkich, zwiększenie dostępu do wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej oraz poprawę stanu infrastruktury ochrony zdrowia, wpływającej na jakość, dostępność i bezpieczeństwo udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej – podkreślił Andrzej Duda i wyraził nadzieję, że parlament szybko zajmie się złożoną przez niego ustawą.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Ustawa o Funduszu Medycznym”.

Przeczytaj także: „Andrzej Duda ogłosił program wyborczy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.