Wyślij
Udostępnij:
 
 
Arłukowicz o porozumieniu minister-rezydenci: Papier przyjmie wszystko
 
Działy: Aktualności
- Chcielibyśmy wiedzieć w jakiej wysokości i gdzie te pieniądze są zabezpieczone - powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia i poseł PO. Przyznaje, że Platforma Obywatelska będzie pilnie śledziła sytuację.
Bartosz Arłukowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, były minister zdrowia, poseł Platformy Obywatelskiej:
- Trzeba było dymisji Konstantego Radziwiłła, żeby jakiekolwiek rozmowy z rezydentami podjąć. Dobrze, że rozmowy się odbyły. Dobrze, że doszło do porozumienia, ale papier przyjmie wszystko. Chcielibyśmy poznać szczegółową treść tego porozumienia. Wiemy, że minister zobowiązał się do kilku rzeczy, między innymi do podwyżek wynagrodzeń rezydentów. Chcielibyśmy wiedzieć w jakiej wysokości i gdzie te pieniądze są zabezpieczone. Wynegocjowano termin podwyższenia nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB. To wzbudza szereg wątpliwości, dlatego że jest to zobowiązanie finansowe zaciągnięte przez ten rząd na czas, kiedy o tym rządzie nie będzie już nikt pamiętał. Premier zaciąga zobowiązanie, które jego właściwie już nie dotyczy. Będziemy bardzo pilnie śledzili też sytuację czy lekarze w dalszym ciągu wypowiadają klauzule opt-out, czy będą znowu podpisywać te umowy. Tego nie wiemy.

Przeczytaj także: "Minister i rezydenci wspólnie przed kamerami. Dogadali się".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe