Wyślij
Udostępnij:
 
 
Beata Szydło: Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk
 
Działy: Aktualności
Ochrona zdrowia to nie jest najmocniejsza strona obecnego rządu. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość w podsumowaniu dwóch lat rządzenia o zdrowiu mówiło niewiele. Były za to powtórzenie i zapewnienia, że w zdrowiu nie powinno być miejsca dla zysku.
Konferencja na której wystąpili premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński, prezes PiS, odbyła się pod hasłem pod hasłem "Dobre 2 Lata". Politycy zgodnie z hasłem konferencji raczej chwalili się osiągnięciami, mniej mówili o błędach i rzeczach, których nie udało się zrobić.

Co powiedzieli o zdrowiu? - Już rozpoczęliśmy proces reform. Wprowadziliśmy sieć szpitali – podkreśliła Beata Szydło. - Wracają gabinety stomatologiczne do szkół. Przełomowa jest ustawa gwarantująca przynajmniej 6 proc. PKB na ochronę zdrowia. Ten proces cały czas się toczy – dodała i zapewniła przy tym, że z błędów wyciągnięte zostaną wnioski. - Będziemy się starali dokończyć, to co zostało przygotowane – powiedziała i dziękowała ministrom i wiceministrom za ciężką pracę.

Za największy sukces uznała program bezpłatnych leków dla seniorów.

Jakie plany na przyszłość? - Dotychczasowy model nie sprawdził się - stwierdziła premier. - Służba zdrowia nie może być nastawiona na zysk. Nie ma innego sposobu niż powrót do finansowania z budżetu. Musimy odejść od ekonomizacji służby zdrowia, czyli powrócić do programu prof. Religi - przekonywała.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe