Wyślij
Udostępnij:
 
 

Będzie „Budzik dla dorosłych” dla tysiąca pacjentów

Źródło: BL, Polskie Radio
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 22.06.2016
 
 
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, które reguluje leczenie dorosłych chorych ze śpiączką. - To krok w dobrą stronę - ocenia prof. Wojciech Maksymowicz, który przygotowuje się do otwarcia "Budzika dla dorosłych" w Olsztynie.
Projekt resortu zdrowia zakłada, że rocznie w kraju może być leczonych 100 dorosłych ze śpiączką. - Koszt dobowego pobytu pacjenta w "Budziku dla dorosłych" oszacowano na 650 złotych, zaś roczny koszt rehabilitacji jednego pacjenta na nieco ponad 237 tys. zł – podaje "Polskie Radio".

- To są realne stawki opieki nad dorosłym pacjentem w śpiączce - przyznał w rozmowie z PAP prof. Wojciech Maksymowicz, który od dawna zabiega o utworzenie w Olsztynie kliniki wybudzeń dla dorosłych. W rozmowie z PAP prof. Maksymowicz zaznaczył, że "najważniejsze, że ten projekt w ogóle się pojawił".

W projekcie ministerialnego rozporządzenia, które jest dostępne na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji określono, że do "Budzika dla dorosłych" będą mogli trafić pacjenci, którzy pozostają w stanie śpiączki nie dłużej niż rok od dnia urazu lub 6 miesięcy od dnia wystąpienia śpiączki nieurazowej.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.