Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Bernadeta Krynicka awansowała bez konkursu

Źródło: Gazeta Wyborcza, Radio Białystok
Autor: Krystian Lurka |Data: 13.12.2019
 
 
Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka wróciła do pracy w szpitalu, została kierowniczką działu kontraktowania i nadzoru świadczeń medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pielęgniarka objęła stanowisko bez konkursu, choć był rozpisany.
28 listopada dyrektor łomżyńskiego szpitala Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na stanowisko kierownika działu kontraktowania i nadzoru świadczeń medycznych. Na początku grudnia z przyczyn osobistych złożył rezygnację z dyrektorskiego stanowiska. - Ustępujący dyrektor ostatecznie powołał na to stanowisko Krynicką w trybie bezkonkursowym - poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

Bernadeta Krynicka, pielęgniarka w łomżyńskiej placówce, po przegranych wyborach sejmowych pozostawała na urlopie bezpłatnym.

- Pani Krynicka po zakończeniu kadencji wróciła do swojego zakładu pracy. I w związku z tym nastąpiła zmiana stanowiska. Tak, był konkurs, aczkolwiek to jest tak naprawdę tylko przesunięcie pracownika i oddelegowanie go do innego działu - tłumaczył Obrycki na antenie Radia Białystok.

Posłanka od „Ja się wstydzę za te matki, które wzięły tam swoje dzieci”
- Bernadeta Krynicka zasłynęła z wielu bezpardonowych wypowiedzi i zachowań, w tym o opiekunach osób z niepełnosprawnościami, o których mówiła w maju 2018 r. w czasie ich protestu w Sejmie - przypomniała „Gazeta Wyborcza” i zacytowała Krynicką: - Ja się wstydzę za te matki, które wzięły tam swoje dzieci, bo ja nigdy nie pozwoliłabym sobie na to z szacunku do mojego dziecka, żeby robić taki cyrk.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe