Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Biden wzywa pracodawców, by wymagali szczepień od pracowników

Źródło: Reuters, Rzeczpospolita
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.10.2021
 
 
Tagi: Joe Biden
Prezydent USA Joe Biden apeluje, by więcej amerykańskich pracodawców zaczęło wymagać szczepień przeciw COVID-19 od swoich podopiecznych. Biden twierdzi, że „to kluczowe dla zakończenia pandemii wirusa SARS-CoV-2”.
– Wzywam kolejnych pracodawców do działania. Mój przekaz brzmi: „wymagajcie szczepień od swoich pracowników”. Dzięki szczepieniom zdołamy ostatecznie pokonać tę pandemię. Bez nich czekają nas niekończące się miesiące chaosu w szpitalach, szkód dla gospodarki i niepokoju w szkołach – dodaje Joe Biden cytowany przez Reuters.

Prezydent USA zapewnia, że „wymaganie od pracowników szczepień cieszy się poparciem opinii publicznej, a ekonomiści z Wall Street są zgodni co do tego, że wyższy odsetek zaszczepionych przyczyni się do wzrostu gospodarczego i zwiększenia liczby miejsc pracy”.

700 tysięcy zgonów
Stany Zjednoczone to kraj najciężej dotknięty pandemią wirusa SARS-CoV-2 – po zakażeniu koronawirusem zmarło ponad 700 tys. Amerykanów – a obecnie mierzy się z kolejną falą epidemii napędzaną transmisją wariantu delta.

O sprawie informuje również „Rzeczpospolita”.

Przeczytaj także: „Albo szczepienie, albo regularne testy” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe