Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bukiel porównuje sytuację w ochronie zdrowia z aferą Amber Gold
Źródło: OZZL
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 18.06.2019
 
 
- Były prezes NBP Marek Belka przed komisją śledczą powiedział o aferze Amber Gold, że wszyscy wszystko wiedzieli. Wiele osób było wzburzonych tą wypowiedzią i dziwiło się, jak to możliwe, że rządzący, którzy pozostali obojętni na krzywdę wyrządzaną tysiącom Polaków. Podobnie jest z ochroną zdrowia - przyznaje Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL.
Komentarz Krzysztofa Bukiela:
- Wydawałoby się, że lekcja jaką otrzymali politycy, w tym również politycy obecnie rządzący, z przebiegu powyższych komisji śledczych jest wystarczająca, aby nie popełniać tego samego błędu – ignorowania powszechnie znanej patologii, która prowadzi do krzywdy tysięcy Polaków. Wydawałoby się, że już się nie powtórzy sytuacja, kiedy to „wszyscy wszystko wiedzą” i nie reagują.

Okazuje się jednak, że tak nie jest, a politycy są bardzo oporni na tego typu naukę. Mamy bowiem dzisiaj do czynienia z sytuacją bliźniaczo podobną do opisanych wyżej. Jest patologia, o której „wszyscy wszystko wiedzą”, która krzywdzi tysiące Polaków, skazując nawet część z nich na śmierć, której można by uniknąć, gdyby nie obojętność rządzących. I co ? I nic. Tą patologią jest - oczywiście -skrajne niedofinansowanie publicznej ochrony zdrowia, skutkujące niewydolnością i dysfunkcjonalnością systemu, co powoduje, że Polacy czekają w kolejkach na badania i leczenie albo nie otrzymują odpowiedniego leczenia wcale. Część z nich przypłaca to życiem. To też, za jakiś czas może być dobry temat dla komisji śledczej.

Może dlatego komisje te nie kończą się żadnymi aktami oskarżenia wobec polityków ani wnioskami do prokuratury?
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe