Wyślij
Udostępnij:
 
 

Chcesz porady lekarza? To zapłać!

Źródło: KL, NHS, TVN24 BiS
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 07.02.2017
 
 
Od cudzoziemców będzie można w Wielkiej Brytanii żądać z góry zapłacenia za świadczenia lekarskie, które nie są pilnie potrzebne. Od kwietnia ma to obowiązywać wobec wszystkich, którzy nie mają tam prawa do bezpłatnej opieki medycznej.
O nowych przepisach w tym zakresie brytyjska państwowa służba zdrowia (NHS) poinformowała w poniedziałek (6 lutego) na swej stronie internetowej. Jak wynika z opublikowanej informacji, wszystkie szpitale będą musiały z góry ustalać, czy pacjenci mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Od tych, którym to prawo nie przysługuje, z góry ma być pobierana opłata w przypadku planowanych świadczeń, które nie mają charakteru pilnej interwencji. O sprawie poinformowała telewizja TVN24 BiS.

Przedstawione rozwiązanie ma pomóc w odzyskaniu do 500 milionów funtów szterlingów rocznie od cudzoziemców, którzy nie mają w Wielkiej Brytanii prawa do bezpłatnej opieki medycznej.

- Nie mamy żądnego problemu z gośćmi zza granicy, którzy korzystają z naszego systemu opieki zdrowotnej, o ile wnoszą sprawiedliwy wkład, tak jak brytyjscy podatnicy - powiedział w poniedziałek brytyjski minister zdrowia Jeremy Hunt.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe