Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co resort sądzi o obywatelskim projekcie ustawy o wynagrodzeniach w zawodach medycznych?

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.05.2017
 
 
Mamy odpowiedź. - Ministerialny projekt, w odróżnieniu od obywatelskiego projektu ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia, stanowi kompromis - przyznała rzeczniczka resortu w rozmowie "Menedżerem Zdrowia".
Milena Kruszewska, rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia:
- Przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, w odróżnieniu od obywatelskiego projektu ustawy w sprawie warunków zatrudnienia, w ochronie zdrowia, stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami pracowników podmiotów leczniczych, a możliwościami finansowymi sektora ochrony zdrowia. Projekt ministra został przyjęty przez Radę Ministrów i w najbliższym czasie jest planowane przekazanie go do Sejmu. Dalsza dyskusja na temat sposobu ustawowego regulowania najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych odbywać się będzie na etapie prac parlamentarnych.

Przeczytaj: "239 476 podpisów, czyli pracownicy służby zdrowia pokazują siłę i żądają większych wypłat".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe