Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Co z drugimi dawkami szczepień?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 05.03.2021
 
 
– Od 8 marca druga dawka szczepionki firmy AstraZeneca będzie podawana po 12 tygodniach od pierwszego zastrzyku, a w przypadku preparatu Pfizer po 42 dniach – poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.
Dworczyk poinformował podczas konferencji prasowej, że „w porozumieniu z Radą Medyczną, na podstawie aktualnego stanu wiedzy, zdecydowano o zmianach terminów, w jakich powinny być podawane szczepionki”.

– Wydłużymy czas między podawaniem pierwszej i drugiej dawki. Wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Aktualne wyniki badań wskazują, że tego rodzaju działanie można przeprowadzić bez uszczerbku dla skuteczności działania szczepionek – wyjaśnił Dworczyk 4 marca. Poinformował, że od 8 marca druga dawka szczepionki AstryZeneki będzie podawana po 12 tygodniach od pierwszej, a preparatu firmy Pfizer po 42 dniach.

Dworczyk stwierdził ponadto, że osoby po przebytym zakażeniu koronawirusem będą szczepione jedną dawką po 6 miesiącach od zakażenia. Także w tym wypadku szef KPRM podkreślił, że takie są rekomendacje Rady Medycznej.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano na świecie i „Plan szczepień nie może być realizowany przez problemy z dostawami”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe