Wyślij
Udostępnij:
 
 
Paweł Małecki/Agencja Gazeta

Co z weryfikacją szczepień przez pracodawców?

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.11.2021
 
 
– Pod projektem ustawy o weryfikacji szczepień przez pracodawców podpisało się 30 posłów, ale na razie nie został jej nadany tok legislacyjny – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Dlaczego? Udzielił wymijającej odpowiedzi.
Minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z TVN24.

Niedzielski powiedział, że „pod regulacją podpisało się 30 posłów, ale na razie nie został jej nadany tok legislacyjny”.

– Są wątpliwości, które w klubie istnieją i będą wyjaśniane – oświadczył, a dopytywany przez dziennikarza, dlaczego marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwleka z dalszym procedowaniem przepisów, odpowiedział, że „pyta się mnie pan o decyzje innych ludzi, których nie jestem uprawniony do tłumaczenia”.

Niedzielski podkreślił, że „jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień, ale wśród niektórych grup zawodowych – na przykład medyków”, a pytany o wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich Polaków, stwierdził: „na tę chwilę nie widzę takiej potrzeby”.

Przeczytaj także: „Obowiązkowe szczepienia? Nie, bo Polacy zrobią na złość”, „Wiceminister o rozmowach z politykami – są trzy koronawirusowe konkrety” i „Czego o COVID-19 nie dowiemy się od rządzących”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.