Wyślij
Udostępnij:
 
 

Co z wymogami sanitarnymi i technicznymi w szpitalach?

Źródło: BL, Rzeczpospolita
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.02.2019
 
 
Półtora miesiąca pozostało na dostosowanie sal chorych i bloków operacyjnych do ministerialnych wymogów sanitarnych. Co się stanie, gdy po raz kolejny okaże się, że szpitale się do nich nie dostosowały?
- Przestronne windy, w których mieszczą się szpitalne łóżka, odpowiednia wentylacja bloków operacyjnych i sale chorych zapewniające dostęp do łóżka pacjenta co najmniej z trzech stron – wyliczyła wymagania "Rzeczpospolita". – To wszystko ma obowiązywać od 1 kwietnia 2019 r. Wymagania nie są wygórowane, ale dla wielu polskich placówek nie do udźwignięcia – dodała.

Powód? – Przez długi czas panowało przekonanie, że znów wyznaczy się nową datę na dostosowanie do wymogów i nie będzie problemu, a pieniądze z kontraktów lepiej przeznaczyć na inne pilne potrzeby – oceniła Greta Kanownik, ekspert ochrony zdrowia, w "Menedżerze Zdrowia" numer 6-7/2018. I wyliczała uwagi, które do funkcjonowania szpitali zgłaszał sanepid. Najczęstszymi zastrzeżeniami dotyczącymi skontrolowanych obiektów były naruszenia higieniczno-sanitarne i techniczne. Dotyczy to zwłaszcza złego stanu ścian, sufitów, podłóg oraz stolarki drzwiowej.

Przeczytaj także: "Kilkaset szpitali do zamknięcia?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.