Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Czy wszyscy Polacy będą zaszczepieni przeciwko COVID-19?

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.11.2020
 
 
– Szczepionka przeciwko nowemu koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności – poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też, kto będzie mógł być szczepiony w pierwszej kolejności.
Premier dodał, że dzięki umowom, które Polska podpisała z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą one dostępne.

– Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji – w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych. Do tego czasu chrońmy siebie i bliskich! Nośmy maseczki, stosujmy dystans i dezynfekcję oraz pozostawajmy w domach – napisał szef rządu.

Przeczytaj także: „Szczepionka przeciw COVID-19 – eksperci zadają pytania” i „Dr Paweł Grzesiowski: Rozmawiamy o szczepionce, której nigdy nie było na świecie”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe