Wyślij
Udostępnij:
 
 
Czy znajdą się pieniądze na ratowanie grudziądzkiego szpitala?
Źródło: Gazeta Pomorska
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.07.2019
 
 
Marszałek województwa kujawsko - pomorskiego, Piotr Całbecki odpowiedział na interpelację siedmiu radnych sejmiku wojewódzkiego, którzy apelowali o wsparcie dla zadłużonego na 580 mln zł szpitala w Grudziądzu.
Marszałek stawia jednak warunek: szpital trzeba przemienić w spółkę. - Piotr Całbecki zaznacza w piśmie, że po przekształceniu grudziądzkiej lecznicy w spółkę, jego służby dokonają analizy stanu faktycznego, w tym analizy finansowo – ekonomicznej – czytamy w „Gazecie Pomorskiej”.

Grudziądzki szpital to najbardziej zadłużona lecznica wśród tych, które prowadzone są przez samorządy. A przy tym jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Jednak bez rzetelnego wdrożenia programu restrukturyzacji oraz pomocy władz Grudziądza szpital nie będzie mógł samodzielnie funkcjonować.

Istnieje także ryzyko przejęcia części majątku szpitala przez wierzycieli. Kłopoty szpitala mogą skutkować ograniczeniem dostępności do usług medycznych mieszkańcom Grudziądza i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe