Wyślij
Udostępnij:
 
 
Senat

Dwa głosowania w sprawie map potrzeb zdrowotnych ►

Źródło: Senat
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.06.2021
 
 
Senat odrzucił nowelizację ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, która zawiera nowe przepisy dotyczące map potrzeb zdrowotnych. Potrzebne były jednak aż dwa głosowania.
Pierwsze głosowanie nie dało jednoznacznego wyniku – 48 senatorów było za (39 z Koalicji Obywatelskiej, trzech z PSL, dwóch z Lewicy, dwóch z Koła Senatorów Niezależnych, jeden niezrzeszony i jeden z Polski 2050), 48 przeciw (47 z Prawa i Sprawiedliwości, a także Marek Plura z KO), nikt nie wstrzymał się od głosu, a aż czterech nie brało w nim udziału (Tadeusz Kopeć z Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Borys-Damięcka i Jerzy Fedorowicz z Koalicji Obywatelskiej i senator Lidia Staroń).

Zagłosowano więc ponownie. Tym razem Marek Plura i Jerzy Fedorowicz zagłosowali za odrzuceniem, Lidia Staroń przeciw, a Tadeusz Kopeć się wstrzymał. Ostatecznie 50 senatorów było za (41 z KO, trzech z PSL, dwóch z Lewicy, dwóch z Koła Senatorów Niezależnych, jeden niezrzeszony i jeden z Polski 2050), 48 przeciw (47 z PiS i Lidia Staroń), jedna osoba się wstrzymała (wspomniany Tadeusz Kopeć), a jedna była nieobecna (ponownie Barbara Borys-Damięcka).

Głosowanie rozpoczęło się w 4 godz. 33 min. 48 sek. nagrania.Więcej o wynikach głosowań na stronach: www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/szczegoly-glosowania1 i www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/szczegoly-glosowania2.

Przeczytaj także: „Nowelizacja ustawy o mapach potrzeb zdrowotnych jest niekonstytucyjna”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe