Wyślij
Udostępnij:
 
 

E-skierowania mają skrócić listy kolejkowe do specjalistów

Źródło: BL, Radio Olsztyn, prawo.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 19.02.2019
 
 
W dziewięciu placówkach ochrony zdrowia w ramach pilotażu są wystawiane e-skierowania. Od 2021 roku wszystkie skierowania będą musiały być wystawiane w wersji elektronicznej.
- Wiceminister Janusz Cieszyński przypomniał, że 16 października 2018 r. otworzyli dostęp do platformy P1, która umożliwia wystawianie skierowania w wersji elektronicznej – informuje "Prawo.pl", a Radio Olsztyn wyjaśnia: - Na początku będzie dotyczył medycyny sportowej, a następnie niektórych badań w placówkach, które mają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Potem zostanie rozszerzony na wszystkie rodzaje skierowań, które będzie można zrealizować w około 200 placówkach. Pilotaż potrwa do połowy tego roku.

Resort liczy, że dzięki e-skierowaniom, uda się skrócić listy oczekujących do lekarzy specjalistów, eliminując dotychczasową praktykę zapisywania się do kilku lekarzy specjalistów na jedno skierowanie.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe