Archiwum

Epidemia COVID-19 – z czym wchodzimy w rok 2022 ►

Udostępnij:
W trakcie konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022, podczas sesji „Epidemia COVID-19 – z czym wchodzimy w rok 2022”, eksperci opisali doświadczenia, które mamy po długim okresie walki z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, ale też spojrzeli w przyszłość, określając, co nieuchronnie się zmieni i jak będziemy się leczyć.
Oceniając doświadczenia, które są fundamentem przyszłości, eksperci podkreślili, że bardzo ważna jest i będzie wymiana interdyscyplinarnych doświadczeń, wspieranie innowacji i mądre, zgodne ze stworzonymi zasadami, korzystanie z telemedycyny. Jako przykład zmian organizacyjnych związanych z medycyną, a i terapii, podano m.in. wszystko, czego dowiedzieliśmy się o gigantycznej epidemii choroby zakaźnej przenoszonej drogą kropelkową. Budowano oddziały o nieznanych dotychczas rozmiarach, pracowano nad szczepionkami.

Dużo dowiedzieliśmy się też o nas jako społeczeństwie obywatelskim.

Debata „Priorytety w Ochronie Zdrowia – z czym wchodzimy w rok 2022” odbyła się w trakcie konferencji Priorytety w Ochronie Zdrowia organizowanej przez Wydawnictwo Termedia. Współorganizatorem prezentowanej debaty była Grupa Robocza na Rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia.

Uczestniczyli w niej:
– Andrzej Fal z Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego i Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie,
– Stanisława Golinowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego,
– Anna Janczewska z Medim,
– Michał Kaźmierski z Gilead Sciences Poland,
– Janusz Meder z Polskiej Unii Onkologii i Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie,
– Anna Piekarska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi,
– Andrzej Rychard z Polskiej Akademii Nauk.

Moderatorem był redaktor Bartosz Kwiatek.

Debata do obejrzenia poniżej. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.