Wyślij
Udostępnij:
 
 

Farmaceuta zaszczepi

Źródło: KL, Ministerstwo Zdrowia, Super Express
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 16.07.2018
 
 
Żeby się zaszczepić, nie trzeba będzie stać w kolejce do lekarza, bo szczepienie wykona... farmaceuta. Ministerstwo Zdrowia chce, na razie na zasadach pilotażu, wprowadzić opiekę farmaceutyczną nad pacjentem. Farmaceuci mogliby szczepić pacjentów. Tak jest w Wielkiej Brytanii, gdzie szczepienie przeciwko grypie jest wykonywane właśnie w aptece.
- W Polsce aptekę mamy prawie za każdym rogiem i w żadnej z nich nie trzeba stać w długiej kolejce. Przed drzwiami gabinetów lekarskich kolejki zaś są coraz dłuższe, bo brakuje lekarzy. Dlaczego więc w niektórych obowiązkach nie mieliby ich wyręczyć farmaceuci, których w Polsce jest pod dostatkiem? Taki pomysł ma Ministerstwo Zdrowia - informuje "Super Express" i cytuje wiceministra Marcina Czecha: - Nie mam wątpliwości, że takie uprawnienie farmaceuci powinni otrzymać. Oczywiście musimy ich najpierw przeszkolić. Trzeba umieć przeprowadzić wywiad, mieć pewność, że pacjent nie jest na nic uczulony, a także udzielić mu, w razie potrzeby, pierwszej pomocy. Zanim wprowadzimy ten pomysł, na pewno ich dobrze przygotujemy.

Przeczytaj także: "Skutecki: Wielu Polaków wie więcej o szczepieniach niż lekarze" i "Grzesiowski: Polsce zagraża epidemia odry, a winni temu są antyszczepionkowcy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe