123RF

GIS o produktach biobójczych odstraszających komary i kleszcze

Udostępnij:

Produkty przeznaczone do odstraszania komarów i kleszczy są kluczowym elementem ochrony przed ugryzieniami oraz związanymi z nimi zagrożeniami zdrowotnymi – przypomina Główny Inspektorat Sanitarny, podkreślając, że są to produkty biobójcze, które muszą spełniać określone wymogi, aby były bezpieczne.

Wszystkie produkty biobójcze muszą posiadać pozwolenie i być wpisane do Wykazu Produktów Biobójczych, który jest dostępny na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele form repelentów przeznaczonych do odstraszania komarów, kleszczy i innych owadów. Najpopularniejsze z nich to:

  • olejki,
  • emulsje,
  • aerozole,
  • płyny.

Ponadto coraz częściej spotykane są innowacyjne formy repelentów, takie jak:

  • plastry,
  • bransoletki zawierające olejki eteryczne.

Kluczowe informacje dotyczące właściwego wyboru repelentów
Tylko produkty biobójcze posiadające pozwolenie mogą być obecne w sprzedaży. Mają one udowodnione działanie odstraszające owady i są bezpieczne dla użytkowników.

Repelenty, które nie posiadają pozwolenia, niezależnie od ich formy, mogą być nieskuteczne, a ich stosowanie może stwarzać zagrożenie dla zdrowia. Szczególną ostrożność należy zachować przy zakupach przez internet oraz w nieoficjalnych kanałach dystrybucji.

Wszystkie produkty biobójcze należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Repelenty to ważne środki ochrony przed komarami i kleszczami, jednak powinniśmy kupować je z rozwagą. Korzystanie z produktów biobójczych posiadających pozwolenie gwarantuje ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.