Sejm

Głosowanie w sprawie nakładów na zdrowie

Udostępnij:
Posłowie zdecydowali o przyjęciu ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB. Zadowolenia z wyników głosowania nie krył minister zdrowia Adam Niedzielski. – Oznacza to dodatkowe pieniądze na opiekę zdrowotną w Polsce – poinformował na Twitterze.
W sprawie projektu ustawy głosowało 451 posłów – 298 z nich było za, 146 posłów wstrzymało się od głosu, przeciwko było siedmioro, a nie głosowało dziewięcioro.

Szczegóły głosowania
Za przyjęciem ustawy głosowało 230 posłów Prawa i Sprawiedliwości, Riad Haidar z Koalicji Obywatelskiej, 34 posłów Lewicy, 22 posłów Koalicji Polskiej oraz trzech posłów Kukiz'15, czterech posłów koła Polskie Sprawy i czterech posłów niezależnych. Przeciwko – Przemysław Koperski z Lewicy, Andrzej Grzyb z Koalicji Polskiej oraz Janusz Korwin-Mikke, Dobromir Sośnierz, Krystian Kamiński i Michał Urbaniak z Konfederacji, a także Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Zadowolenia z wyników głosowania, które odbyło się 11 sierpnia, nie krył minister zdrowia Adam Niedzielski – poinformował o tym na Twitterze.Więcej o wynikach głosowania na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/sejm9/posiedzenia36/glosowania147.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Przeczytaj także: „Wiceminister Gadomski o nakładach na zdrowie”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.