Hamankiewicz komentuje uczestnictwo ministra w posiedzeniu NRL i mówi o wydatkach na zdrowie

Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Naczelna Rada Lekarska, Polska Agencja Prasowa
- Jestem usatysfakcjonowany faktem, że pan minister w pierwszych dniach urzędowania znalazł czas dla Naczelnej Rady Lekarskiej. Nie otrzymaliśmy deklaracji konkretnego procentu PKB na zdrowie, ale też nie przewidywaliśmy, że dzisiaj nam się to uda - powiedział Maciej Hamankiewicz po tym, jak Łukasz Szumowski uczestniczył w piątek (12 stycznia) w posiedzeniu Naczelnej Rady Lekarskiej.
- Będziemy próbować do skutku, jeśli będzie szansa to osobiście. A że szansa jest, to pokazała odpowiedź na pytanie o stałą współpracę. Pan minister odpowiedział, że na taką współpracę jest gotów - przyznał prezes NRL. O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa.

Katarzyna Strzałkowska, rzecznik prasowy NRL, poinformowała, że podczas spotkania rozmawiano o wielu kwestiach dotyczących aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia, w tym warunków wykonywania zawodu przez środowisko lekarskie. Strzałkowska dodała, że na spotkaniu była mowa o tym, aby już funkcjonujące ustawy i rozporządzenia w trakcie ich praktycznego wprowadzenia poddawać bieżącej analizie i nowelizować.

- Pan minister zaznaczył, że takiej analizy bieżących aktów prawnych dokonuje - powiedziała rzeczniczka.

Przeczytaj także: "Hałabuz o zakończeniu protestu i o tym, że Szumowski nie przewidział spotkania z rezydentami" i "Szumowski: Drodzy rezydenci, dialog i spotkanie z wami są dla mnie bardzo ważne"
.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.