Wyślij
Udostępnij:
 
 
Hryniewiecki: Należy zmniejszyć liczbę miejsc w szpitalach
Źródło: KL, Interia, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.01.2019
 
 
- Mamy za dużo oddziałów szpitalnych, za dużo łóżek, za dużo miejsc, gdzie wykonuje się zabiegi. Spokojnie można je ograniczyć i to z korzyścią dla pacjentów i systemu – przyznał Tomasz Hryniewiecki, dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Profesor Hryniewiecki wypowiedział się w sprawie problemów kadrowych w systemie publicznej opieki zdrowotnej.

- W mojej ocenie problem polega przede wszystkim na tym, że mamy nazbyt rozproszone kadry. Powoduje to, że potrzeby w tej dziedzinie nie do końca są uzasadnione potrzebami pacjentów - stwierdził Hryniewiecki w rozmowie z "Interią". Dodał, że jest za dużo oddziałów szpitalnych, za dużo łóżek, za dużo miejsc, gdzie wykonuje się zabiegi. - Jeżeli jest mniej ośrodków, które wykonują skomplikowane zabiegi, to wykonuje się ich tam więcej. Skoro tak, to lekarze i pozostały personel mają większe doświadczenie, a to się przekłada na większe bezpieczeństwo i lepsze wyniki - wyjaśnił Hryniewiecki i podkreślił, że z drugiej strony, ograniczając liczbę ośrodków, ograniczamy rozproszenie personelu.

Przeczytaj także: "Normy zatrudnienia, czyli pielęgniarki (na 90 proc.) wygrały"

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe