Maciek Jaźwiecki/Agencja Wyborcza.pl

Izabela Leszczyna: Prof. Zimmer nie będzie konsultantem

Udostępnij:
Wojewoda dolnośląski odstąpił od powołania prof. Mariusza Zimmera na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa. – Decyzję przyjęłam z satysfakcją – napisała minister zdrowia Izabela Leszczyna.
4 marca na Twitterze pojawił się wpis minister zdrowia Izabeli Leszczyny, w którym odniosła się ona do krążącej w mediach, od kilkunastu dni, informacji, że prof. Mariusz Zimmer, ma zostać powołany na stanowisko konsultanta woj. dolnośląskiego w dziedzinie ginekologii i położnictwa.Wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało, że lekarz, który narażał zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostanie powołany na stanowisko konsultanta krajowego i wojewódzkiego.

Najpierw praca, teraz potencjalne stanowisko
Przypomnijmy – 28 lutego „Gazeta Wyborcza” podała, że prof. Mariusz Zimmer został zwolniony w trybie natychmiastowym z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Powodem odwołania profesora miała być skarga pacjentki, która twierdziła, że ten odmówił jej usunięcia ciąży kwalifikującej się do takiego zabiegu.

Do sprawy odniosła fundacja walczącej o prawa kobiet Federa. Z informacji przedstawicielek organizacji wynika, że profesor Zimmer dopuszczał się w przeszłości poważnych naruszeń praw pacjentek, co oficjalnie potwierdził Rzecznika Praw Pacjenta.

Prof. Zimmera miała popierać Dolnośląska Izba Lekarska, która rekomendowała go wojewodzie dolnośląskiemu na stanowisko konsultanta. Teraz – jak wynika z informacji minister zdrowia opublikowanych na Twitterze – wojewoda odstąpił od zamiaru powołania profesora na to stanowisko.

Przeczytaj także: „Prof. Mariusz Zimmer zwolniony” i „Funkcja konsultanta? Nie, jeśli odmówiłeś legalnej aborcji”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.