Jarosław J. Fedorowski ponownie prezesem Polskiej Federacji Szpitali

Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, PFSz
Podczas jesiennej konferencji programowej Polskiej Federacji Szpitali odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze oraz posiedzenie rady naczelnej organizacji. Wybrano władze na kadencję 2018-2024.
Prezesem ponownie został Jarosław J. Fedorowski.

Fedorowski jest jednocześnie gubernatorem i członkiem prezydium Europejskiej Federacji Szpitali. To specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii oraz organizacji kompleksowej ochrony zdrowia. Po studiach na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej pracował w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu oraz katedrze mikrobiologii w Katowicach. Przez wiele lat pracował w USA jako samodzielny lekarz specjalista, szef departamentu medycyny i członek zarządu szpitala klinicznego oraz nauczyciel akademicki. W USA uzyskał stopień docenta, a następnie profesora nadzwyczajnego medycyny klinicznej. Jest profesorem collegium medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Członkowie zarządu PFSz to:
- Ewa Książek-Bator, ekspert zarządzania w ochronie zdrowia, była dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku,
- Janusz Boniecki, prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Ostródzie,
- Beata Jagielska, wicedyrektor Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie i prezes Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej,
- Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie,
- Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu i prezes Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego, Zabrze.

Przeczytaj także: "Dariusz Oleński dostał wyróżnienie w konkursie "Top Menedżer 2018".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.