Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jedna pielęgniarka na oddziale
Źródło: KL, Epoznan.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 12.09.2018
 
 
Jedna pielęgniarka na sześćdziesiąt łóżek? Taka sytuacja zdarzyła się jednym z oddziałów szpitala HCP. Dyrekcja mówi o sytuacji awaryjnej, ale przyznaje, że ma poważne kadrowe braki.
- Jeden z naszych czytelników poinformował, że na oddziale internistycznym doszło do tego, że jedna pielęgniarka miała pod opieką sześćdziesiąt łóżek - informuje "Epoznan.pl" i cytuje dyrekcję placówki, która potwierdza, że do takiej sytuacji doszło, a zdarzyło się nawet, że na dyżurze pojawiła się jedna pielęgniarka. - Panie pielęgniarki, które były wpisane na grafik i miały stawić się w pracy i za jakichś powodów się nie stawiły. To nie były nieusprawiedliwione nieobecności. Pojawiły się jakieś zwolnienia lekarskie - mówi Joanna Bierła, wicedyrektor szpitala.

Problem jest jednak szerszy, a władze szpitala przyznają, że brakuje rąk do pracy. W kolejce do pracy czeka czterdzieści pielęgniarek z Ukrainy, które przeszły już szkolenia - Czekają tylko na prawo do wykonywania zawodu, a w tej chwili służą nam pomocą jako opiekunki medyczne. Natomiast w przyszłości jest do jakiś sposób rozwiązania problemu - komentuje Bierła w rozmowie z "Epoznan.pl".

Przeczytaj także: "Dylemat dyrektora: albo zatrudni więcej pielęgniarek, albo zredukuje liczbę łóżek".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe