Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Jerzy Z. skazany

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.02.2021
 
 
Tagi: Jerzy Z
Znachora Jerzego Z. skazano za zniesławienie i znieważenie poznańskich lekarzy – sąd w Poznaniu wymierzył mu karę ograniczenia wolności w postaci prac społecznych i nakazał przeprosić lekarzy. Tak się jednak nie stanie, bo Jerzy Z. złożył sprzeciw od wyroku nakazowego i czeka go proces w normalnym trybie.
O co poszło?

O wpis na Facebooku. Jerzy Z. w listopadzie 2018 r. napisał, że „najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję, jaką są ich g*wniane, bezlitosne lekarskie mózgi z licencją na zabijanie”.

„Głos Wielkopolski” poinformował, że – choć post został usunięty – Wielkopolska Izba Lekarska złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułów 212 i 216 Kodeksu karnego, które mówią o zniesławieniu i znieważeniu. Ta wszczęła śledztwo i mimo kłopotów sąd – najpierw dlatego, że nie było osób, które widziały ten wpis „na żywo”, a potem z powodu niemożności postawienia zarzutów, bo nie wiadomo było, gdzie przebywał Jerzy Z. – zakończył śledztwo aktem oskarżenia.

– Jeszcze w 2020 r. poznański sąd wydał wyrok nakazowy, uznając Jerzego Z. za winnego zarzucanych mu czynów – poinformował „Głos Wielkopolski” i zacytował Katarzynę Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu: – Jerzy Z. został skazany na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie, a także Jerzy Z. zmuszony jest, aby przeprosić za swój internetowy wpis.

Na razie do tego jednak nie dojdzie.

– To dlatego, że Jerzy Z. złożył sprzeciw od wyroku, co oznacza, że proces będzie toczył się jeszcze raz w normalnym trybie. Pierwsza rozprawa została zaplanowana na koniec lutego – wyjaśnił „Głos Wielkopolski”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.