Wyślij
Udostępnij:
 
 

Jerzym Ziębą zajmie się prokurator

Źródło: KL, Głos Wielkopolski
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 09.11.2018
 
 
Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnych gróźb karalnych kierowanych przez Jerzego Ziębę. Przypomnijmy, że znachor-mechanik obraźliwie pisał o lekarzach zajmujących się czternastomiesięczną dziewczynką, która zmarła w wyniku sepsy.
- Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich gów***, bezlitosne "lekarskie" mózgi z licencją na zabijanie - napisał Zięba na Facebooku. Wpis Jerzego Zięby został już usunięty, ale sprawą zainteresowała się Wielkopolska Izba Lekarska. Złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. I już są efekty.

- W tej sprawie będzie wszczęte postępowanie o groźby karalne - powiedział Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Smętkowski przyznał, że śledczy zbadają także okoliczności śmierci czternatstomiesięcznej dziewczynki, mimo że nie wpłynęło w tej sprawie żadne zawiadomienie. Prokuratura na podstawie informacji prasowych zdecydowała o wszczęciu postępowania przygotowawczego z urzędu. - W tej chwili trwa postępowanie sprawdzające. Czekamy na dokumentację medyczną. Wtedy dowiemy się, co tak naprawdę było przyczyną śmierci dziewczynki, czy można było tego uniknąć, a także, czy ewentualnie ktoś jest winien temu, co się stało - wyjaśnił Michał Smętkowski w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Przeczytaj także: "Zięba przygotował projekt ustawy. Chce leczyć za pomocą wlewów z witaminy C" i "Zięba "odpłynął". Przyznał, że odrąbałby łby lekarzom, którzy pomagali zmarłej dziewczynce".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe