Wyślij
Udostępnij:
 
 
Roman Bosiacki/Agencja Gazeta

Jestem przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień przeciw COVID-19

Źródło: Rzeczpospolita
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.06.2021
 
 
Tagi: Tomasz Latos
– Szczepienia powinny być dobrowolne, ale państwo musi stwarzać do nich optymalne warunki, prowadzić dobrą, rzetelną akcję informacyjną, umożliwić zaszczepienie w zakładach pracy i w łatwo dostępnych miejscach, by zainteresowani nie musieli szukać ich po całej Polsce – mówi przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Prawa i Sprawiedliwości dr n. med. Tomasz Latos.
Dr Latos rozmawia z „Rzeczpospolitą”, która sugeruje, że „po spektakularnym starcie Narodowy Program Szczepień zdaje się łapać zadyszkę” i pyta, jak zapewnić większy poziom wyszczepienia.

Ekspert potwierdza, że „rzeczywiście pomału zaczyna się pojawiać problem z liczbą chętnych do szczepień”.

– Obawiam się, że będzie narastał wraz z liczbą fake newsów w internecie. Piękna pogoda połączona ze spadkiem zachorowań powodują, że jeszcze trudniej przekonać osoby dotychczas mniej przekonane. Dobrze, że rząd wymyślił akcje promocyjne z udziałem znanych sportowców oraz loterię, ale konieczne są jeszcze intensywniejsze działania. Widzę olbrzymią rolę mediów, wraz z którymi powinniśmy podjąć się odpowiedzialnego zadania przekonania społeczeństwa. Jeśli nam się nie uda, to czwarta fala będzie nie do uniknięcia i kraje ościenne, które już się zaszczepiły, będą się przyglądać naszej walce z czwartą falą, trudniejszą od poprzednich z uwagi na nowe mutacje – mówi Latos.

„Rzeczpospolita” ocenia, że skoro szczepienia są warunkiem uniknięcia czwartej fali, to może powinny być obowiązkowe.

– Jestem przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień przeciw COVID-19. Stoję na stanowisku, że powinny być dobrowolne, ale państwo musi stwarzać optymalne warunki do tych szczepień, prowadzić dobrą, rzetelną akcję informacyjną, dać możliwość zaszczepienia się w zakładach pracy i w łatwo dostępnych miejscach, by chcący się zaszczepić nie musieli szukać ich po całej Polsce i dojeżdżać. Wierzę, że w połączeniu już nie tylko z polskimi, ale europejskimi wymogami, takimi jak paszporty covidowe, nasze działania przyniosą efekt – przyznaje Latos w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano w Polsce”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe