www.kancelariailewicz.pl

Katarzyna Piotrowska-Radziewicz nową szefową Departamentu Polityki Lekowej

Udostępnij:
Zmiana na stanowisku dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia – Łukasza Szmulskiego zastąpiła Katarzyna Piotrowska-Radziewicz.
Szmulski podpisał odpowiednie dokumenty, żegnając się tym samym ze swoim stanowiskiem, które zajmował od 2017 r.

O nowej dyrektor
Piotrowska-Radziewicz ma na swoim koncie doświadczenia z pracy w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym i Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia. Specjalizowała się w tworzeniu i stosowaniu regulacji prawnych z zakresu prawa farmaceutycznego oraz działalności leczniczej.

W swojej praktyce zawodowej prowadziła postępowania administracyjne dotyczące reklamy leków oraz zezwoleń na prowadzenie hurtowni oraz aptek. Po nowelizacji art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne, która wprowadziła całkowity zakaz reklamy aptek, była twórczynią pierwszych opinii prawnych wskazujących na różnicę pomiędzy dozwoloną informacją a niedozwoloną reklamą aptek.

Piotrowska-Radziewicz była także ekspertką rządu RP przy Komisji Europejskiej w pracach nad dyrektywą transgraniczną oraz przy Światowej Organizacji Zdrowia w międzyrządowej grupie roboczej ds. badań i rozwoju (R&D – research and development).

Przeczytaj także: „Łukasz Szmulski już nie jest dyrektorem”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.