Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Kiedy i w jakiej wysokości dodatki dla personelu niemedycznego? ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.05.2021
 
 
Pracownicy niemedyczni dostaną jednorazowy dodatek w wysokości 5 tys. zł. To – jak stwierdził premier Mateusz Morawiecki – „pewne wsparcie i ukłon w stronę tej ważnej części personelu szpitalnego”. Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski podał termin wypłaty premii.
– Chciałby przekazać informację o konkretnym wsparciu finansowym dla części naszego personelu czasami nazywanego – słusznie czy niesłusznie – niemedycznym. Dla naszych wspaniałych pań, bo to zwykle panie są, salowych, dla panów, bo to zwykle panowie są noszowymi, dla kierowców karetek, dla pracowników transportu medycznego – powiedział Mateusz Morawiecki 12 maja podczas wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka. Dodał, że „wszyscy ci, którzy przepracowali co najmniej 21 dni w obszarze covidowym, otrzymają jednorazowy dodatek w wysokości pięciu tysięcy złotych – podkreślił. Nazwał to „ukłonem w stronę tej bardzo ważnej części personelu”.Minister zdrowia Adam Niedzielski, także podczas wizyty w warszawskiej placówce, przyznał, że „to ważna decyzja, która jest pokłosiem dyskusji ze środowiskiem, ale też debat politycznych, które prowadziliśmy w Sejmie”. – Między innymi z Polskim Stronnictwem Ludowym mówiono o takim pomyśle – wyjaśnił. Dodał, że „chcemy, aby salowe, technicy i inny personel niemedyczny, ale odgrywający ogromną rolę w walce z pandemią, również został doceniony – nie tylko podziękowaniami” – wyjaśnił Niedzielski.

Kiedy pracownicy otrzymają pieniądze?

Minister zapowiedział, że w czerwcu, dodając przy tym, że „w najbliższym czasie przygotuje polecenie dla Narodowego Funduszu Zdrowia w tej sprawie”.Przeczytaj także: „Dodatki covidowe dla salowych”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe