Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Chalimoiuk/Agencja Wyborcza.pl

Kłopoty w gliwickim szpitalu

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.08.2022
 
 
Zawieszono pracę Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach – przyczyną są braki kadrowe.
– Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej. Nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowego oddziału, by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego – poinformował w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

Na liczącym dwanaście łóżek oddziale pomagano przede wszystkim najmłodszym pacjentom z Gliwic i powiatu gliwickiego.

Prezes Gliklich zapewnił jednak, że dzieci nie zostaną bez niezbędnej pomocy medycznej. Uzyskają ją między innymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Zarządzający podkreślił, że chirurgia dziecięca nie zostanie zlikwidowana – zawieszenie pracy oddziału ma potrwać maksymalnie kilka tygodni.

– To będzie dla nas czas intensywnej pracy nad stworzeniem wieloprofilowego oddziału zabiegowego dla dzieci. W interdyscyplinarnym zespole przygotowującym ten medyczny projekt są nasi najlepsi specjaliści, m.in. z zakresu ortopedii dziecięcej, pediatrii oraz chirurgii dziecięcej – powiedział Przemysław Gliklich.

Przeczytaj także: „Psychiatrzy odchodzą z kliniki”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.