123RF

Kolejne zwolnienie w branży

Udostępnij:
Odwołano zastępcę głównego inspektora farmaceutycznego – to druga w listopadzie dymisja w instytucjach podległych Ministerstwu Zdrowia.
Paweł Kulka, którego na stanowisko powołano 1 marca 2023 roku, już nie pracuje w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym – został zwolniony 13 listopada. Powód? Nie podano, nie ma też informacji o tym na stronie internetowej inspektoratu. Pewne jest jednak to, że nie planuje się ogłoszenia konkursu na stanowisko zastępcy głównego inspektora farmaceutycznego, które jest nowym rozwiązaniem, wprowadzonym ustawą Prawo farmaceutyczne.

Paweł Kulka jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w obszarze badań klinicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie na rynku aptek w kraju i za granicą. Ponad pięć lat pracował w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył kurs menedżerski w firmie Boots the Chemists. Od tego czasu zajmował różne stanowiska kierownicze oraz uczestniczył we wprowadzaniu opieki farmaceutycznej w podległych sobie aptekach. W Polsce kierował dużymi zespołami oraz uczestniczył w licznych projektach podczas pracy dla polskich i międzynarodowych podmiotów rynku farmaceutycznego.

Kulka był związany z Prawem i Sprawiedliwością – był radnym dzielnicy Wilanów.

Zwolnienie w AOTMiT
Nie jest to jednak pierwsza dymisja w ostatnim czasie.

13 listopada odwołano z funkcji prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Romana Topór–Mądrego. Na to stanowisko resort zdrowia rozpisał konkurs.

Przeczytaj także: „Prezes poszukiwany”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.