Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Komitet przedstawia swoją wersję porozumienia

Źródło: Naczelna Izba Lekarska
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.10.2021
 
 
Protestujący pracownicy ochrony zdrowia przesyłają premierowi Mateuszowi Morawieckiemu swój projekt porozumienia z listem – mają nadzieję, że dokument będzie „impulsem do działań”. Co w nim zapisano?
Projekt przygotowany przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia zawiera jedenaście paragrafów – między innymi zgodnie z pierwszym minister zdrowia ma zobowiązać się w terminie do 31 października 2021 r. do podjęcia inicjatywy legislacyjnej mającej na celu nowelizację ustawy z 8 czerwca 2017 roku o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W paragrafie drugim zawarto konkretne propozycje w zakresie wzrostu realnego wyceny świadczeń medycznych oraz ryczałtów we wszystkich rodzajach świadczeń opieki zdrowotnej, o kwoty nie niższe niż kwoty przekazywane podmiotom leczniczym, jako współczynniki korygujące do kontraktów.

Paragraf trzeci zobowiązuje do inicjatywy legislacyjnej mającej na celu zapewnienie osobie wykonującej zawód medyczny ochrony prawnej należnej funkcjonariuszowi publicznemu, a przepisy w tym zakresie miałyby wejść w życie nie później niż 1 marca przyszłego roku.

Co poza tym?

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Porozumienie przygotowane przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe