Wyślij
Udostępnij:
 
 

Konstanty Radziwiłł: Całkowicie odejdziemy od in vitro

Źródło: KL TOK FM
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.08.2016
 
 
- Niepłodność to czubek góry lodowej - wytłumaczył minister zdrowia i dodał: - To efekt różnego rodzaju sytuacji zdrowotnych. Naszym celem jest powrót do korzeni wiedzy medycznej na ten temat. To nie rewolucja, ale obalenie mitu, że do leczenia niepłodności prowadzi tylko jedna droga na skróty, czyli in vitro.
Konstanty Radziwiłł w rozmowie z "TOK FM" powiedział, że rząd proponuje Narodowy Program Prokreacyjny.

Minister przyznał, że każde województwo ma mieć co najmniej jedną klinikę, która kompleksowo zajmie się niepłodnymi pacjentami. Na początek powstanie ich 16. - Program ma wesprzeć te ośrodki organizacyjnie i w zakupie nowoczesnego sprzętu - powiedział minister zdrowia i dodał, że rząd postawi również na edukację.

W szkołach zajmą się nią nauczyciele i edukatorzy z zewnątrz, przeszkoleni przez ministerstwo. Będą uświadamiać młodzież, że styl życia, ubierania się czy odżywiania wpływają na płodność.

- Niepłodność to czubek góry lodowej - wyjaśnił w rozmowie z "TOK FM" minister Radziwiłł.

- To efekt różnego rodzaju sytuacji zdrowotnych. Naszym celem jest powrót do korzeni wiedzy medycznej na ten temat. To nie rewolucja, ale obalenie mitu, że do leczenia niepłodności prowadzi tylko jedna droga na skróty: in vitro - zauważył Radziwił i zapewnił, że terapia w ośrodkach zdrowia prokreacyjnego będzie się opierała na aktualnej wiedzy medycznej. Ma to być zarówno leczenie zachowawcze czy chirurgiczne, ale przede wszystkim diagnostyka. I wsparcie psychologa.

- Wiadomo, że dla wielu par to kłopoty emocjonalne są przyczyną problemów z zajściem w ciążę - przyznał Radziwiłł.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe