Wyślij
Udostępnij:
 
 
Konstanty Radziwiłł: Nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom lekarzy
 
Działy: Aktualności
Jarosław Gowin zaproponował, żeby wprowadzić odpłatność za studia medyczne przy równoczesnym fundowaniu stypendium, które musiałoby zostać odpracowane. Radziwiłł zapytany o tę propozycję odpowiedział, że w tej chwili bardzo intensywnie analizowane są różne scenariusze. Odniósł się do oczekiwań młodych lekarzy: - Na ustalenie podstawowego wynagrodzenia na poziomie 8 tysięcy złotych Polski nie stać.
- Kiedyś było coś takiego, jak stypendia fundowane. To był rodzaj umowy. Niezależnie od tego, że studia są niepłatne, to można by na przykład ze studentem albo specjalizującym się młodym lekarzem zawrzeć umowę o tym, że mógłby być finansowany dodatkowo, w tym czasie, kiedy się uczy, ale z zobowiązaniem do tego, że zostanie przez jakiś czas i będzie pracował w publicznym systemie polskiej służby zdrowia - przyznał Konstanty Radziwiłł w trakcie "Salonu politycznego Trójki". Minister ocenił, że jest to rozwiązanie, które być może da się jakoś upowszechnić i że ono uzyska również akceptację młodych ludzi.

Radziwiłł zapytany, czy lekarze, którzy są niezadowoleni ze swoich zarobków zbyt dużo oczekują, odpowiedział: - W porównaniu do naszych możliwości niektóre wyrażane przez nich oczekiwania są zdecydowanie niemożliwe do spełnienia. Projekt dotyczący poziomów minimalnych wynagrodzeń, jakie oni proponują, jest nie do spełnienia, ale my nie pozostajemy bierni. Jest przygotowany projekt, [...] który jest bardziej umiarkowany, ale wyraźnie wskazuje na to, że chcemy te, zwłaszcza niegodnie niskie, wynagrodzenia w służbie zdrowia podwyższać stopniowo, już od 2017 roku.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe