Krzysztof Łanda zabiera się do pracy nad uprawą polskiej marihuany

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, Sejm
To wiceminister, który często zaskakuje. We wtorek niespodziewanie zapowiedział, że Ministerstwo Zdrowia przygotowuje akty prawne, dzięki którym zamierza kontrolować uprawę i produkcję marihuany leczniczej w Polsce.
Podczas posiedzenia sejmowego Zespołu ds. leczniczej marihuany zdrowia Krzysztof Landa zadeklarował, że do w sprawie leków z konopi „drzwi ministerstwa są otwarte”.

- Można zgłaszać wszelkiego rodzaju postulaty, jeżeli rzeczywiście chce rzeczowo rozmawiać – mówił Łanda. - Ja nie będę rozmawiał z osobami, które używają nieprawdziwych stwierdzeń, które nie zadeklarowały potencjalnego konfliktu interesów i które bynajmniej nie chcą rozwiązań merytorycznych, ale które działają z czystych pobudek emocjonalnych albo politycznych – dodawał.

Łanda ujawnił także, że w przygotowaniu są projekty, które umożliwią nie tylko produkcję leków, ale i uprawy marihuany w Polsce. Oczywiście wyłącznie dla celów medycznych. Jak deklarował prowadzone są prace, nad zapisami, które „umożliwią skuteczną kontrolę państwa nad uprawą suszu”.

Obejrzyj również rozmowę dziennikarza "Menedżera Zdrowia" z Jarosławem Pinkasem: "Jarosław Pinkas: Nie ma czegoś takiego jak marihuana, która leczy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.