Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kto zajmie stanowiska wiceministrów zdrowia?

Źródło: BL
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 12.11.2015
 
 
Znamy już nazwisko nowego ministra zdrowia. Otwartą kwestią pozostaje obsada stanowisk jego zastępców. Na giełdzie nazwisk pojawiają się takie osoby jak: Tomasz Latos (na zdjęciu), Tomasz Zdrojewski, Czesław Hoc i Romuald Krajewski.
Tomasz Latos, lekarz-radiolog, był w ostatniej kadencji przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia. Jego rodzice Edward i Urszula Latosowie to znani w Bydgoszczy pediatrzy. Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu. Posłem jest od roku 2005 (przedtem był radnym w Bydgoszczy). Jest lekarzem radiologiem i… mistrzem międzynarodowym w brydżu sportowym.

Tomasz Zdrojewski to doradca ds. zdrowia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest lekarzem, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz hypertensjologii. Nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2002 - członek i sekretarz Zespołu Ekspertów d.s. przygotowania Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD. Od roku 2003 sekretarz Narodowego Programu POLKARD.

Do niedawna kolejnym pewniakiem był Czesław Hoc, lekarz, specjalistą chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i endokrynologii. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, Przez 19 lat wykładałem przedmioty medyczne w Liceum Medycznym i Policealnym Studium Fizjoterapii w Kołobrzegu. W Sejmie z PiS od roku 2005. Jego udział w gabinecie Beaty Szydło nie jest pewny, możliwe, że partia pośle go do Europarlamentu (Hoc może objąć tam fotel zwolniony przez Marka Gróbarczyka).

Romuald Krajewski to bliski współpracownik Konstantego Radziwiłła z Naczelnej Rady Lekarskiej (jest w niej członkiem prezydium). Skończył Akademię Medyczną w Warszawie, specjalizuje się w neurochirurgii. Zawodowo związany z Kliniką Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii w Warszawie. Jest wiceprezesem Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS).
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe