Lekarze wspierający ruchy antyszczepionkowe na muszce samorządu

Udostępnij:
Samorząd lekarski ściga medyków wspierających ruchy antyszczepionkowe i tych namawiających do nieszczepienia dzieci. Są już pierwsze wyroki dyscyplinarne w tych sprawach, a kolejne postępowania się toczą.
- Będziemy występowali przeciwko tym lekarzom, którzy szerzą niewiedzę - mówi w rozmowie Grzegorz Wrona, rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy z TOK FM i przyznaje, że zapadły już dwa wyroki. Pierwsza sprawa pochodzi z Wielkopolski. Na trop lekarki, która sprzeciwiała się szczepieniom wpadł sanepid. Pracownicy inspekcji zauważyli w danych statystycznych, że w konkretnym rejonie jest sporo niewyszczepionych dzieci. Podjęli sprawę i doszli do jednej przychodni, a potem konkretnej lekarki. Okazało się, że ta namawiała rodziców, by ci nie szczepili dzieci. Postępowanie dyscyplinarne potwierdziło te przypuszczenia, a sąd lekarski ukarał lekarkę naganą.

Przed sądem lekarskim zakończyła się też sprawa lekarza z Pomorza. Ten co prawda nie praktykuje, ale występował publicznie zniechęcając do szczepień. - Sprawa zakończyła się upomnieniem - mówi Wrona.

Jak ustaliło TOK FM, kolejne postępowania lekarzy sprzeciwiających się szczepieniom trwają w samorządzie lekarskim i niebawem zajmie się nimi sąd zawodowy.

Przeczytaj także: "Wyrzucili lekarza-antyszczepionkowca z izby", "Konstanty Radziwiłł o szczepieniach obowiązkowych: Nie możemy z nich zrezygnować" i "Maciej Hamankiewicz: Szczepionki są sukcesem całej ludzkości".
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.