UMP

Lidia Niedźwiecka-Owsiak doktorem honoris causa

Udostępnij:
Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nadał tytuł doktora honoris causa żonie Jerzego Owsiaka. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak otrzymała go za wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i unikatową działalność na rzecz tworzenia najwyższych standardów w ochronie zdrowia.
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, która co dzień jest dyrektorką Działu Medycznego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyróżnienie to odebrała 16 października z rąk rektora poznańskiej uczelni - prof. dr. hab. Andrzeja Tykarskiego.

– To połączenie pracy, rodziny, miłości i odpowiedzialności za nasz kraj, za jego służbę zdrowia sprawiło właśnie, że te osiągnięcia są tak duże. To legło u podstaw nadania Lidii Niedźwieckiej-Owsiak tytułu doktora honoris causa naszej uczelni – powiedział, wręczając uhonorowanej dyplom.

Laudację wygłosił dziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. Maciej Cymerys. Jak zaznaczył: „Troska o drugiego człowieka jest kwintesencją powołania lekarza i takie wartości staramy się wpajać naszym studentom. Wszystkie działania nakierowane na pomaganie innym są przez nas propagowane. Stąd też Wydział Lekarski przyjął zaszczyt procedowania nadania godności honorowej dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak‟.

- Idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaowocowała powołaniem fundacji WOŚP, w której buduje się wspólnotę zdolną do wspierania chorych i słabych – podkreślił.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.