Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wirtualna Polska
Mirosław G. ostatecznie uniewinniony. Wbrew ministrowi Ziobro
Źródło: Wirtualna Polska
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.03.2019
 
 
- Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie - powiedział Zbigniew Ziobro w 2007 roku, gdy dr Mirosław G. został aresztowany. W czwartek Sąd Najwyższy uniewinnił kardiochirurga od zarzutu nieumyślnego doprowadzenia do śmierci pacjenta.
- Sąd Najwyższy argumentował wyrok twierdząc, że nie ma odpowiedniego materiału dowodowego, z którego można byłoby wnosić o obowiązku podjęcia tego zachowania, które było w akcie oskarżenia – poinformowała "Wirtualna Polska".

Sprawa bulwersowała lata temu całą Polskę. Poszło o gazik pozostawiony w sercu jednego z pacjentów w 2006 roku. Ostre słowa ówczesnego (a po latach przerwy i obecnego) ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, podzieliły Polaków i środowisko medyczne.

Kardiochirurgowi postawiono nawet zarzut zabójstwa pacjenta (nieintencjonalnego). Bronił się w kolejnych instancjach przez kilkanaście lat. W czwartek doczekał uniewinnienia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe