Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Nie żałuję żadnego dnia spędzonego w „Matce Polce” ►

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 16.04.2021
 
 
Prof. Maciej Banach w końcu marca zrezygnował z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. „Menedżer Zdrowia” poprosił eksperta o podsumowanie siedmiu lat i dziewięciu dni pracy na tym stanowisku.
– Nie żałuję żadnego dnia spędzonego w „Matce Polce”. Uważam, że to był fantastyczny czas – mówił prof. Banach.

Pytany o największe osiągnięcia profesor powiedział: – Na pewno jest zespół pracowników, który zbudowałem. Ja nakreślałem pewne kierunki, zajmowałem się nadzorem i pilnowaniem, żeby czegoś nie przegapić. Natomiast to, co udało się osiągnąć w ICZMP, jest efektem pracy wszystkich zatrudnionych tam osób. Ogromnie im za to dziękuję. Osiągnięciem są również inwestycje, które zostały poczynione. W 2014 r. przejąłem instytut, który przez 25 lat nie był remontowany. Przez 7 lat udało się wykonać modernizacje za ponad 1,5 mld zł.

Prof. Banach podkreślił, że rok 2020 udało się zakończyć dodatnim wynikiem finansowym na poziomie kilku milionów złotych. To pierwszy od 30 lat dodatni wynik finansowy, który daje dobrą perspektywę na dalszy rozwój instytutu pomimo długu ponad 330 mln zł.

W drugiej części rozmowy prof. Banach opowiedział o swoich planach zawodowych po opuszczeniu ICZMP.Przeczytaj także: „Maciej Banach zakończył pracę w ICZMP” i „Iwona Maroszyńska nowym dyrektorem ICZMP”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.